závěr trailu Kalepa – ostrov KAUAI

Považuju za štěstí, že žijeme v době, kdy je nám umožněno cestovat a poznávat. Patřím totiž ke generaci, která si velmi dobře uvědomuje, že tato možnost, nebyla samozřejmostí pro každého, a proto se ji snažím maximálně využít.

Cestování nám otevírá nové obzory a nadhled, který nám umožnuje vidět Svět z různých úhlů. Máme tak možnost vnímat vše kolem sebe daleko objektivněji a přerovnávat si své priority.

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst. Cestuju pouze s příručním zavazadlem, což mě dává velkou svobodu a flexibilitu. Mezi mé nejoblíbenější destinace patří vulkanické ostrovy. Pokud jsou navíc aktivní je to přesně to co vyhledávám. Procestoval jsem Reunion, Eiolské ostrovy, Vulcano, Stromboli, Etnu na Sicílii a několikrát jsem navštívil všechny havajské ostrovy. Ty se pro mě staly něčím osudové. Možná proto jsem o nich napsal 3 knihy. Kdykoliv je to možné sbalím stan, tričko a kraťasy a odletím na druhou stranu zeměkoule na některý s havajských ostrovů. Každý z nich je něčím jiný, má svou vůni, osobitou atmosféru a ALOHA SPIRIT, který mě naprosto pohltil.

Nejraději mám místa, kde se můžeme postavit tváří v tvář před nezkrotnou sílu naší planety. Sopky, oceány, pouště, nebo pralesy nás učí pokoře a pomáhají nám srovnávat myšlenky. Teprve tam naplno pochopíme, že jsme pouhou součástí mnohem silnějšího koloběhu přírody.

Proto si své zážitky nenechávám jenom pro sebe a ve volném čase píšu články na ALOHA PÁTEK.

Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, abychom si jej pamatovali a takových mám spoustu.