Sušička AEG

Přijde takhle ogar z pokoje a říká, tati něco hrozně „křápe“ v sušičce……

Máš na mysli tu naši novou sušičku AEG co jsme ji nedávno měnili a vysolili jsme za ten křáp 18K ?
Ano tati přesně tu mám na mysli. Raději to pojď vypnout, než se něco hrozného stane!

      Vtu chvíli jsem šel raději ven, než bych se zabýval něčím, co mě evidentně pocuchá nervy. Když jsem přišel domů, práce už byly v plném proudu. Hanka s čelovkou a aku šroubovákem v ruce již měla demontovaný celý vrchní díl sušičky a snažila se odstranit závadu.
Hani prosím tě, než se do toho pustím, běž se podívat jak dlouho ten křáp máme, protože se mě zdá, že na tom musíme mít ještě záruku. …. Těsně, 26 měsíců. Mají to ti inženýři, ale dobře spočítané ……

Takže demontáž sušičky AEG s tepelným čerpadlem, mohla začít. Ani mě to netrvalo dlouho. Měl jsem totiž ještě v živé paměti, jak jsem rozebíral tu starou…před dvěmi lety.
Sundal jsem tedy zadní, a poté boční kryt. Zkušeně pootočím hřídelí motoru. Rány jako prase….. Ložisko, to je jasné. Odpojím svorkovnici a další plastové díly, které celou tu parádu drží pohromadě..

Zanedlouho držím v ruce motor. Hanka vysává prach a bordel, který jak se zdá, je nedílnou součástí špatně těsnícího systému. Mezi tím já jdu rozebírat motor.

 Ještě dnes mě zní v uších slova servisního technika ze Vsetína, když jsem za ním byl pro náhradní díly staré myčky na nádobí, která se nám posrala před dvěma týdny.

Vy chcete kupovat novou ?!! Vy jste se zbláznil! Raději vyservisujeme tu starou, podívejte se na ten motor Siemens Kovová ložiska, poctivé plechy. Ta nová se vám vysype za dva roky….

Když opravíme tuhle starou pojede dalších 10 let. ( Nyní už má 21 !!!!)

A tak jsem pomalu rozebral ten motor a vysypal se na mě prasklý magnet rotoru… paráda tak tohle bude chutná oprava. Nový motor za 3K a to kdoví jestli. Seru na to !  Vzal jsem tedy sekundové lepidlo LOCTITE což bude patrně ten nejkvalitnější spoj na celém motoru. A ten prasklý magnet jsem zpět jednoduše nalepil sekunďákem.

Postupně během 2 let jsem přilepil všechny magnety vlastním lepidlem, jelikož originál odpadávaly. Už v tom mám dokonalou praxi.  Sušička teď funguje bez problémů.

8 Responses

 1. vladimír napsal:

  Díky moc.
  Sušička AEG – už jsem chtěl kupovat novou.
  Rozdělal jsem elmotor – a úplně stejná závada.
  Jeden magnet rotoru uvolněný. Trochu lepidla Pattex – a už zase frčí jako nová.
  Je to hrozné, když si člověk uvědomí, kvůli jakým „blbostem“ končí věci v elektroodpadu.
  Vladimír

  • Radim Adámek napsal:

   Jsem rád, že vám můj článek pomohl. I když jsem přesvědčen, že pro vás na zcela neobvyklém webu 🙂 Postupně během 2 let jsem prilepil všechny magnety vlastním lepidlem, jelikož originál odpadávaly. Už v tom mám dokonalou praxi. Sušička teď funguje bez problémů. Přeji příjemné prožití Vánoc.

 2. David Horáček napsal:

  Zdravím Vás, na článek jsem bohužel narazil, až po zakoupení nového motoru :o(. V mém případně se jednalo o sušku Elektrolux, cca 2 měsíce po záruce. Nyní jsem rozebral původní motor, se kterým nešlo pootočit a vykoukl na mě stejný problém, uvolněné 3 ks magnetů.
  Mohl byste mi prosím uvést přesný typ lepidla Patex, při zběžném pohledu je jich opravdu hodně.
  Díky moc. David

  • Radim Adámek napsal:

   Já jsem použil LOCTITE SUPER ATTAK Power flex GEL jedná se o značkové sekundové lepidlo gelovité konzistence. Důležité je očistit a odmastit předešlé vrstvy lepidla, které nedrží. AEG, ELECTROLUX a dříve ještě ZANUSSI byla jedna značka. Tzn. stejné problémy a technologie i náhradní díly jsou stejné.

   S pozdravem

   Radim Adámek

 3. jirka napsal:

  T8DFE68SC
  SUŠIČKA ABSOLUTECARE® Dobrý den jsem velice zklamán.po 2,5roku odešel motor,to vím určitě. technické provedení výrobku je žalostné už nikdy nekoupím výrobek od AEG, z invertního motoru se odlepili uhlíkové magnety.

 4. Tomáš napsal:

  Máme asi ten stejný problém. Servisák prvně měnil řemen. Asi týden po opravě divný zvuky a prý odlepený magnety. Po tom co magnety nalepil zpět se motor kousek protočí a zastaví, prý tam jsou nějaké špatné proudy a řídící jednotka to zastaví. Prý novým motorem se to vyřeší. Když to má vyřešit nový motor, není možné, že tam ty magnety jen blbě nalepil?

  • jirka napsal:

   jirka -tomáš to bude ten problém špatně nelepena ja to zkoušel nalepit ale nemá to budoucnost motor stal něco kolem 2000tis,alespoň mám od toho pokoj 2 roky!!

 5. Braňo napsal:

  U nás již 4,5 roku Aeg T8DEC68SC funguje, akorát po každém sušení ukazuje chybu kde je potřeba vyčistit kondenzátor. Dneska jdu na to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *